• Bez kategorii
  • 0

Na co zwrócić uwagę na początku nauki programowania?

Jest wiele drobnych tematów, które na początku naszej nauki programowania hamują nasze starania i nie pozwalają na ruszenie dalej. Często skupiamy się na niepotrzebnych czynnikach zabierających nam czas, zamiast skupić się na samej robocie. Przeanalizujmy sobie najpopularniejsze czynniki, które wpływają na ilość czasu – na samym początku naszej drogi.

  1. Wybór IDE. Wybór narzędzia w którym mamy pisać nasz kod. Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych narzędzi, przy tym ogromną ilość ustawień, skrótów, wtyczek i rozszerzeń. Często tracimy przy tym masę czasu szukając idealnego narzędzia pod nasz aktualny stan. Jest to totalne marnotrawstwo czasu – dopiero programując dłuższy czas będziesz wiedział czego potrzebujesz najbardziej i co będzie dla Ciebie najbardziej wygodne. Zacznij od najprostszego programu (ale nie przeginaj, notatnik nie jest ok) i skup się na robocie.
  2. Zakończenie linii kodu. Najpopularniejszy błąd, który dostrzegam u swoich kursantów w zakresie PHP. Niedomknięcie linii kodu spowodowane brakiem średnika jest dla nich podstawową zmorą – najczęściej jeśli coś nie działa pytam właśnie o to i zaczynamy wspólne poszukiwania J
  3. Wybór technologii. A bo PHP to już wychodzi z mody jak i C++, a najlepiej to ktoś powiedział że teraz to jedynie React, i tak dalej… Początkowa technologia nie ma większego znaczenia. Podstawowe narzędzia pracy programisty jak zmienne, pętle, instrukcje warunkowe, tablice czy podstawy obiektówki są do siebie bardzo podobne w większości języków. Wiedza z jednej technologii może jedynie podnieść umiejętności w zakresie drugiej. Zacznij od dowolnej, która w danym momencie Cię zainteresowała. Jeśli kierują Tobą wyłącznie przesłanki zarobkowe w kontekście czasu, zaglądaj często na oferty pracy wybierając te technologie, które są wysoko płatne i to od nich zacznij swoją naukę. Pamiętaj jednak, że próg wejścia do takich technologii będzie wyżej ustawiony, ze względu na mniejszą ilość dokumentacji/wiedzy w sieci oraz (zazwyczaj) trudniejsze wyzwania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *