• Bez kategorii
  • 0

Czy wybrać WordPressa?

Firma zajmująca się systemem WordPress chwali się, że 34% wszystkich stron w sieci stoi na ich platformie. Z całą pewnością system ten jest najbardziej popularnym CMSem jaki istnieje w sieci na ten moment. Na tę chwilę konkurenci zostali całkowicie w tyle z kilkuprocentowymi udziałami w rynku. Co zadecydowało o takim wzroście popularności tej platformy? Jeśli chodzi o moje zdanie, kluczowym jest tutaj prostota w możliwości rozbudowy tego systemu.

Mowa tutaj o oddzieleniu katalogu wp-content, w którym developerzy mogą modyfikować stronę niezależnie od pozostałych katalogów odpowiedzialnych za sprawne działanie jądra systemu. System ten pozwolił na sprawną aktualizację kluczowych funkcji systemu, niezależnie od motywów czy wtyczek dostępnych w systemie. Kolejnym jego plusem jest prostota w zakresie obsługi i administracji systemem. W prosty sposób twórca strony może wydzielić odpowiedni zakres dostępności usług dla samego użytkownika.

Cały system znany wcześniej z blogosfery (na której wyrósł WordPress), oparty o administratora, moderatorów i użytkowników idealnie wpasował się w możliwości kontroli dostępów.

Innym plusem jest potężna ilość wtyczek i darmowych rozwiązań pod tę platformę. Z racji tego, że tworzona była jako oprogramowanie open source, większość rozwiązań pod WordPress została zbudowana jako rozwiązania darmowe (choć często bardziej zaawansowane funkcjonalności określonych wtyczek są płatne).

Jest to także rozwiązanie zbudowane w najbardziej przystępnych i posiadających niską barierę wejścia technologiach – HTML, CSS, JS, PHP.

Należy pamiętać, że system ten nie sili się na bycie kombajnem od wszystkiego (choć użytkownicy starają się by tak było). Nie jest to najlepszy system do tego by administrować dużym sklepem, z racji tego że oparty jest o bazę danych MySQL, która ma swoje ograniczenia. Nie jest to także najbezpieczniejsze rozwiązanie przy nierozsądnej administracji – deweloper musi dbać o aktualizację systemu, motywów czy wtyczek (a w pierwszej kolejności dokonywać racjonalnej selekcji przy wyborze rozwiązania) oraz warto by posiadał chociaż jedną wtyczkę zabezpieczającą przed atakami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *