Trudności w tworzeniu stron internetowych na WordPress
- Rozpoczęcie pracy z darmowym motywem. Często, przygotowując się do nowego zlecenia czy projektu poszukujemy szablonu strony, który idealnie odwzorowywałby nasze wymagania. Znalezienie satysfakcjonującego, darmowego motywu jest trudne – jeśli chcemy pozostać przy rozwiązaniach darmowych niezbędna będzie szeroka wiedza w zakresie css i php. Niejednokrotnie darmowe motywy mają blokowane możliwości edycji części elementów – tylko po to by zainwestować w wersję permium.
- Rozpoczęcie pracy z motywem płatnym. Drogie motywy, które możemy kupić np. na themeforest są wyposażone w pomysłowe rozwiązania, wbudowane wtyczki i buildery. Każdy nowy motyw to dodatkowy zestaw narzędzi, które musimy poznać by rozpocząć pracę nad stroną. Funkcje, które w darmowych motywach są banalne i szybkie do wdrożenia tutaj opakowane są w wysoce customizowalne narzędzia, pozwalające na uzyskanie perfekcyjnego efektu – niestety często kosztem szybkości przyswojenia narzędzia, prostoty i intuicyjności.
- Problemy z hostingiem. Jeszcze niedawno, jeden z wiodących, polskich portali dostarczał hosting, który kiepsko współpracował z systemem WordPress. Problemy te, były powszechnie znane w środowisku deweloperskim, jednak nieświadomi klienci, wybierając hosting bez uprzednich konsultacji skazywali deweloperów na niepotrzebną frustrację. Warto przeczytać oferty dostawców w poszukiwaniu dobrej oferty – część z nich ma ją przystosowaną idealnie do użytkowników WordPressa.
- Edycja motywu, zamiast edycji motywu potomnego. Przy tworzeniu nowej strony opartej o aktualizowany przez twórców motyw warto postawić na motyw potomny. Jeżeli będziemy wprowadzać zmiany w ramach motywu głównego, to każda aktualizacja (np. bezpieczeństwa) będzie prowadziła do nadpisania wprowadzonych zmian. Chcąc tego uniknąć warto stworzyć nowy motyw, który będzie przetrzymywał wprowadzone zmiany i nadpisywał je na motywie głównym niezależnie od aktualizacji.
- Aktualizacje wtyczek – jeżeli wybieramy wtyczki, które nie są zbyt często aktualizowane, to wystawiamy się na potencjalne ryzyko włamania na naszą stronę. Część z nich miewa problemy w trakcie aktualizacji, które mogą skutkować np. utratą ustawionych danych we wtyczce. Przed każdą aktualizacją wtyczki i motywu powinniśmy zrobić backup.
Profesjonalne wsparcie w pokonaniu trudności z Wordpreessem.