Najciekawsze kompetencje, które możesz uzyskać na szkoleniach informatycznych

Nauka Excela – no bez żartów, nie ma przecież nic nudniejszego niż tabeli w Excelu! A jednak, uzyskanie kompetencji w zakresie obsługi tego programu pozwala na jego szerokie wykorzystanie w niemal każdej działalności gospodarczej. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się przepływy pieniężne, pracownicy, produkty czy organizacja pracy Excel jest nieocenionym narzędziem pozwalającym na ‘ogarnięcie chaosu’ związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Kompetencje te, doprowadzone do wysokiego poziomu mogą być także przepustką do pracy na etacie – niewątpliwe korzyści, które wymieniliśmy powyżej pozwolą na pracę w dowolnej firmie.

Nauka tworzenia stron internetowych – kompetencja ta, pozwala na oszczędzenie kilku tysięcy złotych na początek prowadzenia własnej działalności, lub też pozwala znacznie zredukować koszty sprzedaży dowolnych przedmiotów w sieci – jeśli potrafimy również postawić prosty sklep internetowy. Umiejętność ta, może być prawdziwą wędką dla tych, którzy wiedzą w jaki sposób ją wykorzystać. Osób na rynku, które potrzebują nowej strony internetowej też nie jest mało. Praca w firmach, które projektują i dostarczają takie rozwiązania może być pomysłem na przyszłość. Możemy również potraktować tę pracę, jako dodatek do etatowej pensji, biorąc pojedyncze zlecenia raz na jakiś czas.

Kompetencje związane z bazami danych – nie tak oczywisty pakiet umiejętności związanych z bazami danych oraz posługiwanie się językiem sql może być świetnym dopełnieniem wiedzy związanej z excelem oraz stronami internetowymi. Kompetencja ta, pozwoli na rozszerzenie naszych umiejętności analitycznych, oraz ułatwi pracę z systemami typu CMS na których możemy stawiać strony internetowe. Dodatkowo umiejętności związane z pracą w sql są niezwykle pożądane w większych korporacjach, tam gdzie zwykły excel przestaje już wystarczać.

 

Kompetencje wymienione w tekście możemy zdobyć na szkoleniach w firmie itschool.pl

 

Power BI – jeżeli nie czujemy się wystarczająco pewnie, by zyskać kompetencje z zakresu sql, ten program znajduje się gdzieś w pół drogi między excelem a sqlem. Dodatkowo pozwoli na budowanie pięknych dashboardów, które klienci korporacyjni wręcz uwielbiają!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *