Czy szkolenia informatyczne mają sens, jeśli zastąpi nas AI?

 

Ostatnio słyszymy coraz częściej o dokonaniach jakie realizowane są za pomocą sztucznej inteligencji. Praca z jej pomocą może być znaczącym ułatwieniem. Ostatnie doniesienia dotyczące ChatGPT pokazały, że jest w stanie realizować nie tylko tekst, ale i generować fragmenty kodu służące do rozwiązywania konkretnych problemów.

Część osób mogłaby w tym momencie zastanowić się nad przekwalifikowaniem, jednak to, co uzyskuje sztuczna inteligencja jest na ten moment oparte tylko o zbiory danych udostępnionych w sieci. I choć mówi się, że w sieci można znaleźć wszystko, to rozwiązania wielu problemów które na co dzień napotykamy na swojej drodze szkolenia informatyczne nadal mogą mieć sens, nawet jeśli istnieje możliwość zastąpienia ludzi przez sztuczną inteligencję. W rzeczywistości, szkolenia informatyczne mogą pomóc ludziom nauczyć się nowych umiejętności, które są niezbędne do pracy z AI i innymi nowoczesnymi technologiami.

Tematyka szkoleń z baz danych, czy programowania jest dostępna na stronie itchool.pl

Jednym z powodów, dla których szkolenia informatyczne nadal mogą być ważne, jest fakt, że AI nie jest jeszcze w stanie zastąpić ludzi w wielu zadaniach. Na przykład, AI może być używana do automatyzacji pewnych procesów, ale wciąż potrzeba ludzi, aby nadzorować i kontrolować działanie tej technologii. Szkolenia informatyczne mogą pomóc ludziom nauczyć się, jak korzystać z AI w bezpieczny i skuteczny sposób.

Ponadto, AI może być używana do automatyzacji pewnych procesów, ale nie jest w stanie zastąpić ludzi w zadaniach, które wymagają kreatywności i inwencji twórczej. Dlatego szkolenia informatyczne mogą pomóc ludziom rozwijać te umiejętności, co pozwoli im lepiej radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi w erze technologii.

Ogólnie rzecz biorąc, szkolenia informatyczne nadal mogą mieć sens, ponieważ AI nie jest jeszcze w stanie całkowicie zastąpić ludzi w wielu zadaniach i dlatego ludzie muszą nauczyć się nowych umiejętności, aby efektywnie współpracować z tą technologią.

Możesz również polubić…